najnowsze:

Zmęczenie, starzenie się, a może jednak choroba? Odpowiedź masz we krwi!

Jak często złe samopoczucie zdarza nam się tłumaczyć zmęczeniem, przeziębieniem czy starzeniem się? Tempo życia i ilość obowiązków niejednokrotnie sprawiają, że ignorujemy pierwsze objawy choroby, przypisując je chwilowemu spadkowi formy czy wiekowi. Niespecyficzne objawy chorób krwi – zmęczenie, utrata masy ciała, nocne poty, gorączka – bywają szczególnie mylące. Dlatego organizatorzy kampanii edukacyjnej „Odpowiedź masz we […]

Projekt oceniający wyniki leczenia w praktyce klinicznej chorych na AML leczonych inhibitorami FLT3 w Polsce

Szanowni Państwo, zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie oceniającym wyniki leczenia w praktyce klinicznej chorych na AML leczonych inhibitorami FLT3 w Polsce. Chorych proszę zgłaszać do koordynatorów badania zamieszczonych w dołączonej synopsie badania.

Zachęcamy do udziału w badaniu wtórnych białaczek szpikowych

Zachęcamy do udziału w badaniu wtórnych białaczek szpikowych. Celem badania jest zebranie wyników leczenia naszych chorych z uwzględnieniem protokołu DAC.

Projekty diagnostyczne w ramach PALG-AML

Szanowni Państwo, realizując powierzone mi zadanie koordynacji projektu standaryzacji badań FLT3 oraz biobanku w ramach PALG-AML1/2016, pozwalam sobie przedstawić Państwu perspektywy 2 projektów diagnostycznych w ramach PALG-AML we współpracy z Sekcją Hematologii Molekularnej przy PTGCz.

Protokół leczenia ostrej białaczki promielocytowej PETHEMA APL2017

W Sekcjach roboczych zamieściliśmy protokół leczenia ostrej białaczki promielocytowej PETHEMA APL2017.

Wiosenna edycja konferencji PALG

Szanowni Państwo, Mam przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa na wiosenną edycję Konferencji Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych (PALG), która odbędzie się w dniach 21 i 22 maja 2020 w Gdańsku.  Konferencja rozpocznie się 21.05.2020 o godz. 14:00, zakończy 22.05.2020 o godz. 12. Wkrótce będziecie Państwo poinformowaniu o szczegółach Konferencji. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.Prof. […]

Jesienne spotkanie PALG/PLRG

Informujemy, że jesienne spotkanie PALG/PLRG planowane jest w dniach 29-30 listopada 2019 w centrum konferencyjnym Centrum Onkologii – Instytutu w Gliwicach.

PALG ALL7 – aktualizacja protokołu

Uprzejmie informujemy o uaktualnieniu protokołu PALG ALL7. Najnowsza wersja protokołu (1.1.2019) została umieszczona na stronach PALG w Sekcjach roboczych.